Menu
کافی شاپ و رستوران

کافی شاپ و رستوران

صندوق فروشگاهی در

کافی شاپ و رستوران


غذا خوردن از فعالیت هایی است که انسان ها در تمامی شرایط به آن نیاز دارند. به همین خاطر در کشورمان، صنعت کافی شاپ و رستوران و ارائه مواد غدایی در تمامی شرایط اقتصادی از رونق بالایی برخوردار بوده است.

شاید بتوان امروزه در دنیای پر از هیاهو رفتن به محیطی آرام را از ضروریات زندگی دانست که کافه و کافی شاپ می تواند محلی باشد که این امکان را فراهم می سازد که خصوصا در ایران تعداد آنها همه روزه رو به افزایش است. با توجه به این موضوع سعی شده اطلاعاتی مهم از نحوه راه اندازی و مدیریت حرفه ی کافه داری خدمتتان ارائه دهیم .

نکاتی جهت

راه اندازی صندوق فروشگاهی


- تجربه کسب کنید
- سهم و هدف خود را مشخص کنید
- انتخاب محل مناسب از نظر فضا
- داشتن سیستم مکانیزه فروشگاهی ( نرم افزار و سخت افزار )
- با قوانین اجرایی کار خود آشنا شوید

امکانات مورد نیاز سخت افزار و نرم افزاری :

داشتن سیستم مکانیزه فروش یکی از ارکان موفقیت شما می باشد ، صندوق مکانیزه فراسو با مشخص کردن نیازهای کافی شاپ و رستوران ها و ارائه آن در نرم افزار می تواند به صورت کامل این نیاز را مرتفع سازد.

نیازهای شما

شامل :


سفارش گیر

با داشتن این نرم افزار برای شما این امکان فراهم می شود که بتوانید هم زمان سفارش مشتری را به صورت سیستمی دریافت و در نرم افزار صندوق فروشگاهی ثبت کنید و قبض صادر شده را برای تهیه سفارش به بار و آشپزخانه انتقال دهید .

تحویل داخل

برای سهولت در ارائه سفارش بهتر است مکانی که هر مشتری پس از مراجعه به کافه در آن مستقر می شود به عنوان شماره میز در بخش تحویل داخل صندوق فروشگاهی فراسو تعریف شود تا پس از تهیه ، سفارش به میز مربوطه ارسال شود که این شماره میز در فاکتور و پیش فاکتور و دستورالعمل چاپ می شود و تفکیک میز هر مشتری مشخص می شود.


پوز فروشگاهی سیار

صندوق فروشگاهی سیار برای شما این شرایط را فراهم می سازد که تمامی مراحل ثبت سفارش مشتری ،ارائه فیش ،تسویه فاکتور و ثبت در صندوق فروشگاهی در هر زمان و مکان امکان پذیر باشد. در کافه و رستوران ها با مراجعه به میز هر مشتری امکان ثبت سفارش و انتقال آن به چاپگر آشپزخانه وجود دارد که استفاده از این شرایط سرعت سفارش گیری و سهولت کار افزایش می یابد.


انبار داری

در اين بخش میتوانيد انبارهاى مورد نياز خود را تعریف کرده و هر یک را با استفاده از نا‌م گذاری و دسته ‌‌بندی مشخص کنید، معمولا کافه و کافی شاپ انبار فروش و انبار مواد اولیه دارند که از این طریق موجودی و خروجی محصولات خود را کنترل خواهند کرد.


مواد اولیه

در برخی فروشگاه ها محاسبۀ میزان مواد اولیه بکار رفته در محصولات دارای اهمیت است. مواد اولیه برای محصول در صنف هایی مانند کافی شاپ ها می تواند شکر ، قهوه مصرفی و ... باشد که با ثبت هر کدام از این مواد اولیه به عنوان متعلقات برای هر محصول ، می توانید حسابداری و انبار داری این مواد اولیه را محاسبه کنید.

به عنوان مثال ما می خواهیم انبار سس سالاد را در کنار سالاد داشته باشیم ، سس را به عنوان محصول تعریف کرده و پس از وارد کردن موجودی آن می توانیم آن را در قسمت متعلقات بر روی سالاد تعریف کنیم و با فروش هر سالاد به میزان دلخواه از انبار سس کسر شود


متعلقات (افزودنی ها)

در برخی از فروشگاه ها محصولی که عرضه می شود دارای موادی است که به محصول اصلی اضافه می شود به عنوان مثال چای که به همراه نبات ، خرما و یا سایر افزودنی ها ارائه می شود.

برای سهولت فروش در این امر می توان این مواد را به عنوان متعلقات بر روی محصول مورد نظر ثبت کرد که در صفحه فروش صندوق فروشگاهی فراسو با انتخاب و نگه داشتن بیش از 2 ثانیه بر روی محصول به افزودنی های آن دسترسی پیدا کرد و هر یک از افزودنی ها را به دلخواه انتخاب نمود و حتی این تنظیم را انجام داد که با هر بار انتخاب چه مقدار افزودنی به محصول اضافه شود و به همان مقدار از انبار کسر شود.


شرایط ارائه

از دیگر کاربرد های بخش متعلقات ، تعریف محصولاتی است که به چند شکل متفاوت قابل ارائه هستند. به عنوان مثال : استیک را در رستوران ها به صورت ( خام ) و (کامل پخته شده ) و غیره ارائه می دهند . برای سهولت فروش در این امر می توان این گزینه ها را به عنوان متعلقات بر روی محصول مورد نظر ثبت کرد که در صفحه فروش با انتخاب و نگه داشتن بیش از 2 ثانیه بر روی محصول ، به گزینه های آن دسترسی پیدا کرد و هر یک از حالت ها را به دلخواه انتخاب کرد.


مشتریان

ثبت اطلاعات مشتری اقدامی است که به سهولت امرفروش و برقراری ارتباط نزدیک‌تر با مشتریان کمک می‌کند ، شما می‌توانید در هنگام فروش با وارد کردن نام مشتری یا شمارۀ مشتری به سرعت به همۀ اطلاعات مشتری دسترسی پیدا کنید. از دیگر اقداماتی که در این بخش صورت می‌گیرد اعطاء سقف اعتبار به مشتری است تا از آن پس مشتری قادر باشد به صورت اعتباری خرید کرده و در فواصل زمانی تسویه کند.


تحویل بیرون

با وارد کردن مشخصات مشتریان می توانید با نصب یک کالر آی دی مشخصات مشتری را بر روی فاکتور فروش ثبت کرده و سفارش مربوطه را با پیک ارسال نمائید .


نحوه و میزان خرید مشتریان

میزان خرید مشتریان و تمام فاکتور های مشتری که از ابتدا در سیستم ثبت شده در پروفایل مشتریان ثبت می شود و شما می توانید با استفاده از سیستم فروش امتیازی از باشگاه مشتریان این نرم افزار استفاده کرده و سطح بندی های مختلفی برای تخفیف مشتریان بر اساس میزان خرید آنها داشته باشید.
تمامی اصناف محترم و نمایندگان مجاز می توانند از 24 ماه گارانتی و 10 سال پشتیبانی رایگان نرم افزار بهره مند شوند.