Menu
لوازم یدکی

لوازم یدکی

لوازم یدکی و صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی در

لوازم یدکی


لوازم یدکی در صنعت خودرو حتی در دوران بحران اقتصادی هم رونق خود را از دست نمی‌دهد. با توجه به اینکه بحران اقتصادی باعث می‌شود مردم کمتر خودرو خریداری کنند، سعی می‌کنند خودروهای قدیمی خود را حفظ کنند و برای سالم نگه داشتن آن‌ها، بیشتر لوازم یدکی تهیه کنند. در دوران شکوفایی اقتصادی نیز تعداد خودروی فروخته شده بیش تر می شود و در نتیجه تقاضای خدمات بیش تر می شود. اما از آن‌جایی که صنعت تولید لوازم یدکی خودرو معمولا در کارخانه‌های بزرگ متمرکز است، قبل از راه ‌اندازی فروشگاه لوازم یدکی، باید بازار را خوب بشناسید و مراحل این فرایند را به‌ درستی طی کنید.

لوازم یدکی و صندوق فروشگاهی

نکاتی جهت

راه اندازی صنف لوازم یدکی خودرو


انتخاب مکان مناسب

مکانی که برای احداث فروشگاه لوازم یدکی انتخاب می‌کنید، در میزان فروش و سوددهی آن تاثیر زیادی دارد. تعداد فروشگاه‌های لوازم یدکی موجود اطراف مکان مورد نظرتان را بررسی و در مورد مشتریان احتمالی و قدرت خرید آن‌ها تحقیق کنید. یکی از مکان‌های مناسب برای احداث فروشگاه لوازم یدکی، نزدیکی تعمیرگاه‌های خودرو است. می‌توانید لوازم یدکی فروشی خود را بر اساس خودروهایی که تعمیرگاه‌ها در تعمیر آن‌ها تخصص دارند انتخاب کنید.


استخدام

صندوقدار و فروشنده استخدام کنید. تعداد کارکنانی که نیاز دارید به اندازه‌ی فروشگاه بستگی دارد. فروشنده‌هایی که استخدام می‌کنید باید با لوازم یدکی خودرو و مکانیکی کمی آشنایی داشته باشند تا بتوانند مشتریان را راهنمایی کنند. البته اگر در امور مکانیکی خودرو و آشنایی با لوازم یدکی خبره باشند، به حفظ مشتری کمک زیادی خواهند کرد.


سازماندهی مناسب انبار

در یک کسب و کار فروش لوازم یدکی، بخش انبارداری اهمیت زیادی برای سودآوری کسب و کار دارد. سازماندهی اشتباه به معنای این است که کارکنان نتوانند اقلام مورد نیاز را در زمانی که به آن نیاز دارند پیدا کنند. همچنین یک رابطه‌ی مستقیم با موجودی‌های نادرست، کمبود موجودی‌های غیرمنتظره و شلوغی بیش از حد فضا یا استفاده‌ی نادرست از آن وجود دارد.
سازماندهی نامناسب انبار، بیماری است که بسیاری از کسب و کار فروش لوازم یدکی از آن رنج می‌برد. ‌یک سیستم انبار بهبود یافته درمان آن است. مزایای پیاده ‌سازی یک سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته بسیار است،‌ که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
نیروی کار مولد و کارآمد
هزینه‌های موجودی پایین‌ تر
فرآیند صورت برداری سریع‌تر و آسان‌تر از موجودی
انتخاب سریع‌تر قطعه‌ها
استفاده‌ی بهبود یافته از فضای موجود
داشتن انباری مرتب و حرفه‌ای

لوازم یدکی و صندوق فروشگاهی

امکانات مورد نیاز سخت افزار و نرم افزاری


انبارداری

برای وارد کردن محصولات به انبار و کنترل موثر آن‌ها از زمان دریافت تا لحظۀ تحویل ، آگاهی دقیق از میزان موجودی کالا در انبار ، مقدار مصرف آن و نیز جلوگیری از انباشته ‌شدن بیش از حد موجودی‌، می‌توانید از سیستم انبارداری صندوق فروشگاهی استفاده کنید.

حسابداری

بخش حسابداری صندوق فروشگاهی باید قادر باشد تا تمامی امور حسابداری، بانک و چک، کالا و انبار، اشخاص، تولید و امانی و ... را با رعایت اصول حسابداری و مطابق با قوانین مالیاتی برای کاربران به صورت مکانیزه انجام دهد و گزارشات مورد نیاز کاربران را تولید کند.
در این صندوق فروشگاهی شما این امکان را دارید که تمام فعالیت‌های حسابداری مربوط به کسب و کار خود را انجام دهید ، این بخش شامل گزارش ، ثبت سند حسابداری ، اطلاعات حساب‌ها ، تراز حسا‌ب‌ها ، گزارش گردش حساب‌ها و تسویه حساب مشتریان است.


مشتریان

ثبت اطلاعات مشتری اقدامی است که به سهولت امرفروش و برقراری ارتباط نزدیک ‌تر با مشتریان کمک می‌کند ، شما می‌توانید در هنگام فروش با وارد کردن نام مشتری یا شمارۀ مشتری به سرعت به همۀ اطلاعات مشتری دسترسی پیدا کنید. از دیگر اقداماتی که در این بخش صورت می‌گیرد اعطاء سقف اعتبار به مشتری است تا از آن پس مشتری قادر باشد به صورت اعتباری خرید کرده و در فواصل زمانی تسویه کند.


گزارش

استفاده از هوشمندی تجاری رمز موفقیت در کسب و کار به شمار می‌رود. سیستم گزارش‌دهی این نرم افزار برای پاسخگویی به این نیاز راهکار بهینه ‌ای برای استخراج اطلاعات ارائه داده و هدف این کار افزایش هوشمندی لازم برای تصمیم گیری و مدیریت کسب و کار است.


آسمون

بعد از راه اندازی فروشگاه و معتبر شدن ، بهتر است فروش آنلاین را نیز برای محصولات خود راه اندازی کنید. بسیاری از مشتریان بعد از اعتماد و اطمینان از محصولات و فروشگاه شما، با وجود فروش آنلاین، می توانند راحت تر و سریع تر خرید کنند و یا اینکه فروشگاه شما را به دیگران نیز معرفی کنند.
استفاده از سیستم cloud صندوق فروشگاهی فراسو که با نام تجاری آسمون راهی بازار شده است می تواند نقش موثری در افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر داشته باشد. چنین وب سایت فروش آنلاینی تصویر واضح از محصولات ، جزئیات و توصیف های مربوط به محصول، قیمت، اطلاعات تماس، نحوه سفارش و ... را شامل می شود تا تمام کاربران بتوانند به ساده ترین شکل ممکن از فروشگاه شما خرید کنند.
تمامی اصناف محترم و نمایندگان مجاز می توانند از 24 ماه گارانتی و 10 سال پشتیبانی رایگان نرم افزار بهره مند شوند.


لوازم یدکی و صندوق فروشگاهی فراسو