Menu
تحویل و انتخاب مشتری- خرید نرم افزارانبارداری اندرویدی|فراسو

تحویل و انتخاب مشتری
تحویل
تحویل قسمتی است که در کادر سمت چپ صفحۀ فروش دیده می‌شود. کاربر در این قسمت مکان تحویل را مشخص می‌کند و اینکه مکان تحویل داخل باشد یا خارج و اگر داخل بود به عنوان مثال میز شماره 14 باشد و اگر خارج بود با کدام پیک موتوری و به کدام آدرس فرستاده شود. در صورت انتخاب شدن مشتری، مشخصات تحویل به طور خودکار در قسمت "تحویل بیرون" دیده می‌شود و نیازی به اجرای توضیحات زیر نیست.
گزینۀ "تحویل" را انتخاب کنید. کادر مشخصات باز می‌شود. ابتدا با زدن علامت تیک مشخص می‌کنید که تحویل داخل باشد یا خارج اگر داخل را انتخاب کنید کادر دیگری باز می‌شود که از شما "مکان تحویل" را می‌خواهد . مکان‌های تحویل را باید قبلا در قسمت اطلاعات پایه ، بخش تحویل داخل ایجاد کرده باشید . در این صورت با زدن منوی کرکره‌ای کنار آن ،همۀ مکان‌های تحویل داخل باز می‌شود و شما یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنید. (به عنوان مثال میز شمارۀ 14)سپس تایید را انتخاب می‌کنید و مکان تحویل مشخص می‌شود.اگر تحویل بیرون را انتخاب کردید،در همان کادر باز شده مشخصات نام و تلفن و آدرس گیرنده و اینکه با کدام پیک ارسال می‌شود و هزینۀ پیک ، تاریخ ، زمان تحویل را مشخص کرده و در انتها تایید را انتخاب می‌کنید تا این اطلاعات در فاکتور قید شود.
پس از انتخاب محصول مورد نظر قیمت فاکتور در قسمت مستطیل سبز رنگ مشخص می‌‌شود. با لمس گزینۀ "پرداخت" وارد صفحۀ پرداخت خواهید شد .در این صفحه مبلغ کل فاکتور و یا مبلغ قابل پرداخت نمایش داده می‌شود. "روش پرداخت" را در این بخش انتخاب می‌کنید که مبلغ به کدام یک از حساب‌های تعریف شده واریز شود ، که می‌تواند به روش واریز نقدی : که همان پرداخت نقدی به صندوق است ، واریز نقدی به کارت‌خوان :با استفاده از کشیدن کارت بر روی دستگاه پوز متصل به صندوق فروشگاهی ، اعتباری : با تعریف سقف اعتبار برای مشتری ، مشتری می‌تواند به صورت اعتباری خریدش را انجام دهد که با استفاده از این روش همان مبلغ از اعتبارش کسر شود، چک : مشتری می‌تواند از طریق چک طی چند قسمت یا در زمان موعد چک ، پرداختش را انجام دهد که با انتخاب این روش مشخصات چک مشتری در صندوق ثبت می‌شود ، اینترنتی : مشتری می‌تواند با استفاده ازاین روش با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم خود از درگاه مربوطه پرداخت خود را انجام دهد. پس از انتخاب روش پرداخت در قسمت "توضیحات" اگر قصد داشتید توضیح خاصی در فاکتور قید شود، آن را وارد می‌کنید. سپس گزینه پرداخت را انتخاب کرده و وارد صفحه مرور فعالیت‌های انجام شده می‌شوید . در این صفحه ، همه اطلاعات به صورت ریز نمایش داده می‌شود. همۀ اطلاعات را چک کنید. در انتها گزینۀ تایید را انتخاب می‌کنید ، خرید انجام می‌شود و دستگاه فاکتور را چاپ می‌کند.
نکته: در قسمت پرداخت اگر مشتری بخواهد پرداخت خود را در چند قسمت انجام دهد باید کل مبلغ در کلید سبز رنگ پرداخت وارد شده و سپس از اعتبارش کسر شود. اگر مبلغ به طور کامل وارد نشود پرداخت وارد مرحلۀ بعد نمی‌شود.
نکته:پس از استفاده از اعتبار مشتری در قسمت "حسابداری" بخش "تسویه حساب مشتریان" ، می‌توانید از میزان مبلغی مطلع شوید که از اعتبار مشتری کسر و یا به اعتبارش اضافه شده. نحوۀ استفاده از این گزارش در قسمت حسابداری توضیح داده شده است.